Nauka języka niemieckiego za darmo na trzy sposoby

Nauka języka niemieckiego za darmo

Nie jest nowością, że opiekunki osób starszych wyjeżdżające do Niemiec mają większe szanse na otrzymanie lepszych zleceń, im wyższy mają poziom języka niemieckiego.  W jaki sposób najlepiej jest się uczyć się języka? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jednak jest pewne, mamy morze możliwości: zaczynając od książek, płatnych platform edukacyjnych, aplikacji, przez kursy oraz prywatne lekcje języka. Ale czy warto wydawać od razu pieniądze na materiały do nauki? Jeśli zastanawiasz się, czy nauka języka niemieckiego za darmo jest możliwa, to ten artykuł jest dla Ciebie!

W dobie Internetu odpowiedź na prawie każde pytanie znajdziesz w wyszukiwarce internetowej. Komunikatory internetowe pozwalają rozmawiać nam z rodziną i przyjaciółmi na drugim końcu świata. Platformy streamingowe oferują ogromną ilość filmów i seriali bez żadnych ograniczeń. W kilka sekund znajdziesz filmik z przepisem na tarte dyniową, czy sposób jak wymienić baterię w zegarku. Wirtualna trenerka wytłumaczy, jak spalić 500kcal w 45 minut we własnych czterech ścianach. A translatory przetłumaczą całe zadania i jeszcze je przeczytają je za nas. Możliwości jakie daje nam aktualnie Internet są niegraniczone. Również w kwestii nauki języka niemieckiego za darmo.

Nauka języka niemieckiego za darmo sposób pierwszy

Blog Pani Beaty musimy polecić w pierwszej kolejności. Każda Opiekunka i każdy Opiekun osób starszych, którym zależy na nauce języka niemieckiego za darmo powinien zapamiętać adres tej strony:  https://www.niemieckiwopiece.com/

Pani Beata od lat tworzy swojego rodzaju darmowe kompendium wiedzy dla Opiekunek i Opiekunów. Każdy artykuł zawiera dawkę słownictwa przydatną nie tylko w opiece nad seniorem, ale także w kontakcie z rodziną i na co dzień. Oprócz samego czytania artkułów, polecamy dodatkowo przepisywać sobie wybrane słówka i zwroty do swojego notatnika, tak aby mieć je zawsze pod ręką. W ten sposób wygodnie można powtarzać słownictwo i zwroty, choćby w podróży.

Nauka języka niemieckiego

Nauka języka niemieckiego za darmo sposób drugi

Drugą propozycją są darmowe aplikacje takie jak Duolingo. Pozwalają one stopniowo nauczyć się dowolnego języka. Warto zwrócić uwagę na to, że codzienne notyfikacje przypominają nam o tym, aby zaglądać do aplikacji. Nauka może trwać choćby kilka minut i odbywać się w każdym miejscu. Zbieranie punktów za aktywne dni i elementy rywalizacji z innymi użytkownikami działają motywacyjnie. Duża liczba powtórzeń tych samych zdań pozwala prawie automatycznie nauczyć się nowych słów w kontekście. Aby zacząć naukę języka niemieckiego za darmo z aplikacją Duolingo wystarczy pobrać ja w dowolnym sklepie z aplikacjami na Android i iOS.

Język niemiecki

Nauka języka niemieckiego sposób trzeci

Nauka języka niemieckiego za darmo może odbywać się również poprzez portal Deutsche Welle

Platforma oferuje mini lekcje z interaktywnymi ćwiczeniami na podstawie nagrań audio, filmików oraz artkułów. Mamy też możliwość oglądania serialu Nicos Weg i przeżywania wraz z tytułowym bohaterem jego pierwszych kroków w niemieckim. W ten bezinwazyjny sposób uczymy się słownictwa, zwracamy uwagę na niuanse językowe, a sama nauka języka niemieckiego za darmo staje się przyjemna.

Znajomość języka obcego jest jedną z najbardziej cenionych umiejętności w branży opiekuńczej. Na szczęście wcale nie musimy wydawać fortuny na specjalistyczne kursy, by ją zdobyć. Jak widać równie efektywnym i ciekawym rozwiązaniem może okazać się zainstalowanie darmowej apki na swoim smartfonie lub śledzenie platform i stron internetowych, które podają nam widzę jak na tacy.