Opieka

Opiekunowie SunaCare

to ludzie, których łączy empatia!

Tworzymy społeczność ludzi, którym zależy na dobru drugiego człowieka. Dla nas liczą się nie tylko kwalifikacje, ale przede wszystkim nastawienie i empatyczne podejście do pracy z seniorami.
Dowiedz się więcej o pracy opiekunów w SunaCare!

Co robią opiekunowie SunaCare?

Pomagamy w pielęgnacji i higienie osobistej Opiekun zapewnia pomoc lub wsparcie w zakresie higieny osobistej i ubierania się. Obejmuje to również pielęgnację włosów, golenie, pomoc w korzystaniu z toalety i wymianę wkładek higienicznych czy pieluch.
Przygotowujemy posiłki i gotujemy Odpowiadamy za żywienie naszych podopiecznych. Przygotowujemy posiłki, podajemy do stołu, gotujemy, pieczemy. Dbamy, żeby posiłki były regularne, odżywcze i pyszne. Uwzględniamy potrzeby podopiecznych a także zalecenia lekarza czy dietetyka. Robimy zakupy spożywcze.
Dbamy o rośliny Mieszkanie wśród roślin jest przyjemniejsze, dlatego do Twoich obowiązków będzie należało regularne podlewanie roślin w domy, na tarasie i w ogrodzie. Pamiętaj o usuwaniu uschniętych liści, które upadną na podłogę – mogą spowodować poślizgniecie się podopiecznego.

Dbamy o porządek wokół podopiecznego Pomagamy prowadzić dom tak, by panował w nim ład, a wokół podopiecznego było bezpiecznie. Sprzątamy rzeczy osobiste, gotujemy, robimy pranie, zmywamy naczynia, myjemy podłogi i robimy codzienne zakupy.
Zapewniamy towarzystwo Jesteśmy obok, gdy podopieczny tego potrzebuje. Proponujemy różne sposoby spędzania wolnego czasu, wychodzimy na spacery, gramy w gry planszowe czy karty, oglądamy wspólnie telewizję i rozmawiamy na różne tematy.
Inne, dodatkowe zadania uwzględnione w umowie Wśród nich może się znaleźć np. wychodzenie z psem lub gotowanie potraw wegetariańskich. Te zadania zostaną z Tobą uzgodnione przed podpisaniem umowy.

Czego NIE robią opiekunowie SunaCare?

Prace ogrodowe
Nie odpowiadamy za pielęgnację ogrodu. Nie kosimy trawnika, nie wyrywamy chwastów ani przycinamy żywopłotów.

Opieka medyczna
Opiekunom nie wolno podejmować żadnych czynności medycznych, takich jak podawanie leków, zakładanie pończoch uciskowych, wykonywanie zastrzyków itp.

Gruntowne porządki
Nie zajmujemy się generalnym sprzątaniem domu. W Twoim zakresie obowiązków nie będzie: prania, sprzątania szafek, mycia okien czy sprzątania piwnic i strychów.

Kompetencje, które cenimy:

Empatia

Zaangażowanie

Przyjazne nastawienie

Uważamy, że osoby z takimi cechami charakteru, ze osoby z takimi cechami charakteru zasługują na najwyższe uznanie. Zależy nam, aby nasi Opiekunowie czuli się u nas szanowani i zaopiekowani, dlatego: zapewniamy profesjonalne wsparcie i dbamy o godziwe wynagrodzenie.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać informacje o:

Nowych ofertach pracy

Nowych usługach SunaCare

Ciekawostkach i wskazówkach przydatnych w pracy!

Zapisz się na Newsletter

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Formularz Aplikacyjny

Zadzwoń

+48 799 350 712