Praca w opiece – Internet mobilny w Niemczech

Praca w opiece - Internet mobilny

Pracując w branży opieki osób starszych w Niemczech, kontakt z rodziną mieszkającą w Polsce wciąż bywa utrudniony.  Roaming szybko się kończy i pozostaje nam wybór operatora mobilnego. Oczywiście na szteli często jest już Internet stacjonarny z którego możemy korzystać. Jednak mając indywidualny dostęp do sieci, nie jesteśmy ograniczeni tylko przestrzenią mieszkania lub domu w którym pracujemy. Sprawdź jak wybrać Internet mobilny w Niemczech.

Jak zatem utrzymać kontakt z bliskimi i z usług jakiego operatora korzystać?

Aby móc w pełni korzystać z funkcji dzwonienia, smsowania, lub korzystania z pakietu internetowego, trzeba zastanowić się na kilkoma kwestiami. Jaką wybrać sieć, jaki plan taryfowy wybrać lub na jaką ofertę na kartę się zdecydować.

Jakie sieci komórkowe są dostępne w Niemczech i które cieszą się największą popularnością?

Na niemieckim rynku jest trzech głównych operatorów, są to: Vodafone, Telekom (T-Mobile), Telefonica.

Vodafone

To operator, który stawia przede wszystkim na świetny zasięg LTE i należy do jednych z największych, znanych operatorów telefonii na świecie.

Telekom

Telekom jest najstarszym operatorem w Niemczech i należy też do najczęściej wybieranych. Ludzie często kierują się tym, że to, co znane, na pewno będzie dobre. Dość charakterystyczne dla niemieckiej racjonalności i tradycyjnych wartości. Telekom każdego roku świetnie wypada w rankingach, przygotowuje różnorodne oferty dla swoich i nowych klientów i dba o najlepszy zasięg LTE w kraju.

Telefonica

Telefonica to hiszpańska sieć, która kupiła dwie istniejące wcześniej niemieckie marki: O2 i E-Plus. Sieć O2 nadal działa pod własnym szyldem (w odróżnieniu do E-plus) i oferuje  korzystne ceny za swoje usługi i pakiety.

Niestety mogą być w niej problemy z zasięgiem poza miastami.

Inne sieci

Tak jak w Polsce istnieje wiele sieci wywodzących się od dużego operatora, tak samo dzieje się też w Niemczech. Tych mniejszych sieci jest naprawdę dużo, dla przykładu przedstawiamy kilka: Aldi Talk, Smartmobil, Discotel, Congstar, Klarmobil, Fyve, Otelo.

Czym kierować się przy wyborze sieci komórkowej lub operatora Internetu?

Wybór sieci komórkowej powinien być uzależniony przede wszystkich od Twoich indywidualnych potrzeb. Operatorzy proponują różne pakiety, więc dobrze zrobić rozeznanie we wszystkich sieciach. Poniżej przedstawiamy sposoby jak odnaleźć się w tym gąszczu, żeby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. To, co w jednej sieci będzie darmowe, w innej może okazać się dodatkowo płatne.

Oprócz proponowanych usług warto też zwrócić uwagę na czas trwania umowy albo jak wygląda jej ewentualne wypowiedzenie. W naszej branży zależy nam bardziej na krótkoterminowej współpracy.

Planujemy wyjechać do Niemiec w celach zarobkowych na 2-3 miesiące. To zbyt krótko, żeby opłacała się długoterminowa umowa z niemiecką siecią na abonament, z której przez większość czasu i tak nie będziemy korzystać. Możemy zatem założyć, że nasze wyjazdy będą częstsze i planujemy krótsze pobyty w kraju.

W Internecie możemy znaleźć dedykowane oferty Internetu mobilnego w Niemczech bez umowy, na kartę. Umożliwią one kontakt z rodziną i z całym światem tylko wtedy, gdy jesteśmy za granicą – wystarczy w danym momencie doładować konto odpowiednią kwotą.

Wybór operatora na pewno nie powinien zależeć głównie od stawek i cen poszczególnych taryf. Co z tego, że wybierzesz najtańszą sieć, jeśli nie będziesz mieć zasięgu w miejscu gdzie pracujesz albo Internet będzie niestabilny lub powolny.

W niektórych pakietach znajduje się też możliwość posiadania darmowych (oczywiście w określonym limicie) połączeń do krajów Unii Europejskiej. Dla Polaków za granicą jest to dobra wiadomość, umożliwia dzwonienie do kraju, np. do starszych osób, które nie są podłączone do Internetu.

Trudne wybory

W tym artykule nie uda się przedstawić jednego dostawcy, zwycięzcy wszystkich kategorii. Powyżej przedstawiliśmy czynniki, które mogą być ważne przy wyborze oferty pod indywidualne oczekiwania.

Możemy skorzystać z ofert na rynku firm, które są muliti operatorami i mogą przygotować spersonalizowaną  ofertę. Dla przykładu: taką firma jest: Teleberlin mająca jak nazwa wskazuje siedzibę w Berlinie. Innym wyborem może być skorzystanie z portalu Dojczland.info, który również przygotuje ofertę pod nasze oczekiwania i potrzeby.

Można też, spróbować własnych sił i poszukać rozwiązana dla siebie. Pomocą będzie portal: https://www.mygermanphone.de/best-german-internet-data-plans/ zajmujący się monitorowaniem ofert i promocji zebranych w czytelnych tabelach. Innym pomocnym narzędziem będzie najbardziej znana porównywarka cenowa w Niemczech CHECK24.