Sposoby na wysoką inflację

Sposoby na wysoką inflacje

Jak przetrwać wysoką inflację? – poznaj trzy sposoby!

O galopującej inflacji nie trzeba nikogo przekonywać. Jest ona widoczna gołym okiem na półkach sklepowych, w rachunkach za energię, w cenach paliwa i racie kredytu. Świat, w którym żyjemy różni się znacznie od tego, który pamiętamy jeszcze sprzed czasu pandemii i wojny na Ukrainie. Wydawać by się mogło, że nie mamy wpływu na te wszystkie czynniki zewnętrzne, które kształtują gospodarkę światową. Jednak to na co mamy realny wpływ, to zarządzanie swoimi finansami i decyzje zawodowe, które podejmujemy. W tym artykule, przedstawimy Tobie 3 sposoby jak przetrwać wysoką inflację i zanim uderzy ona w nasz portfel, zacząć działać.

3 sposoby na wysoką inflacje dla każdego, jak przetrwać wysoką inflację!

Zadajemy sobie sprawę z tego, że każdy ma inną sytuację finansową. Mało kto posiada też odpowiednią wiedzę oraz kapitał, aby zacząć inwestować z dnia na dzień. Ponieważ nie wszystkie rady specjalistów, które można przeczytać w Internecie i da się wdrożyć w każdym przypadku. My przedstawiamy trzy proste rozwiązania, które prawie każdemu pozwolą zaasekurować skutki kryzysu.

1.Zmień przyzwyczajenia zakupowe

Zamiast narzekać, że wszystko drożeje, zacznij kontrolować swoje wydatki. Dlatego po pierwsze zrób eksperyment i zapisuj, gdzie „uciekają” pieniądze w ciągu miesiąca. W kolejnym kroku przeanalizuj listę i przeprowadź porządek w domowym budżecie. Na pewno można zredukować niektóre wydatki z kategorii „mało ważne i niepilne”. Szczególną uwagę zwróć na subskrypcje, abonamenty, dekoracje do domu, odzież, kosmetyki, sprzęty i inne akcesoria. Czy na pewno wszystko jest niezbędne?

2.Jeśli nie wiesz, jak inwestować to inwestuj w siebie!

Swój wolny czas wykorzystaj na zwiększenie swojej wartości na rynku pracy. Kursy językowe, książki, szkolenia. Z odrobiną samozaparcia i motywacji już w przeciągu roku jesteś w stanie zrobić duży postęp w wielu obszarach. Dla opiekunek i opiekunów osób starszych inwestycja w doszkalanie swojego języka jest inwestycją, która szybko się zwróci.

3.Zwiększ swoje wynagrodzenie

Na pewno warto zadbać o to, aby w czasie wysokiej inflacji zwiększać swoje dochody. To najprostszy sposób „oszukania” wzrostu cen. Można rozważyć dodatkową pracę, lub zmianę jej na lepiej płatną. Nie musisz być programistą, aby zarabiać godne pieniądze. O tym, wiedzą dokładnie opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech.

Opiekunka osób starszych wie, jak przetrwać wysoką inflację

Osoby pracujące za granicą, a mieszkające na stałe w Polsce zawsze zyskiwały. Każdy z nas ma kogoś w rodzinie lub wśród znajomych, kto „wybudował dom, bo pracuje w Niemczech”; „dorobił się za Odrą” lub „pracuje za granicą, a wydaje w Polsce”. Szczególnie teraz, w czasie kryzysu i drożyzny wyjazd do pracy za granicę jest dobrym posunięciem. Opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech zarabiają w zależności od zlecenia, doświadczenia i poziomu języka nawet do 1900€ miesięcznie. W zależności od aktualnego kursu złotego jest to nawet 9000zł. Warto zaznaczyć, że jest to kwota „na czysto”. W czasie trwania zlecenia opiekunka nie ponosi praktycznie żadnych dodatkowych kosztów. Zarówno wyżywienie jak i zakwaterowanie zapewniają zleceniodawcy. Zarobione pieniądze można poświęcić na szybszą spłatę kredytu, stworzenie poduszki finansowej lub nabywania produktów i usług we własnym kraju po niższych cenach.