Co przywieźć z Niemiec? Oto trzy ulubione produkty opiekunek osób starszych.

Co przywieść z niemiec

Co przywieźć Niemiec? – Trzy ulubione produkty opiekunek osób starszych

Opiekunki i opiekunowie osób starszych regularnie pracujące w Niemczech i przemieszczają się między krajami. W ciągu roku robią co najmniej kilka takich „rundek”, w zależności od ilości i długości zleceń. Jedną z nieoczywistych zalet pracy za granicą jest możliwość zaopatrzenia się w ulubione produkty, których ze świecą szukać w polskich sklepach. SunaCare zapytało swoje opiekunki co warto zapakować do walizki, wracając ze zlecenia.

Chemia z Niemiec

Każdy choćby raz widział szyldy sklepowe z napisem „chemia z Niemiec”. Sprytni rodacy robią prawdziwy biznes we własnym kraju na sprzedawaniu proszków do prania, płynów do płukania, produktów do czyszczenia zakupionych w Niemczech. Można się zastanawiać, na czym polega fenomen niemieckiego Persila. Odpowiedź jest prosta. Przedsiębiorcze panie domu już dawno odkryły, że niemieckie produkty mają wyższe stężenie składników aktywnych. Dzięki temu niemieckie produkty są wydajniejsze i starczają na dłużej.

Słodycze

W niemieckich marketach znajdziesz wiele nietypowych słodyczy, które nie są dostępne w Polsce (oraz innych krajach). Szczególną uwagę warto zwrócić na czekolady (kwadratowe Ritter Sport, Milka), czy różnego rodzaju żelki Haribo. Jeśli masz okazję być w Kolonii to masz podwójne szczęście. Miasto to uważane jest za czekoladową stolicę Niemiec. Jest ono siedzibą Stollwerck Chocolate Company oraz legendarnego Muzeum Czekolady, w którym możesz zakupić przeróżne produkty z czekolady. Poza produktami sklepowymi, warto przejść się na lokalne ryneczki. Do typowych niemieckich łakoci zaliczają się też regionalne wyroby cukiernicze takie jak kolorowe pierniki „Lebkuchen”. Nie ma w Niemczech jarmarku bożonarodzeniowego, na którym nie byłoby stoiska z wiszącymi piernikowymi serduszkami.

Alkohole

Wiadomym jest, że Niemcy są jednymi z największych producentów i konsumentów piwa na świecie. Słynny Oktoberfest, czyli dożynki chmielne są tego największym dowodem! Organizowane nie tylko w Monachium, ale w całym kraju są największą na świecie imprezą piwną. Ale Niemcy to nie tylko piwo. Nasza opiekunka Pani Basia ze Skierniewic jest wielką fanką Eierliköer. Ten słodki, kremowy likier jajeczny również wywodzi się z Niemiec i znajdziesz go bez problemu w każdym supermarkecie. 


Więcej o tym, co możesz przywieźć z Niemiec znajdziesz też: